USALi foorum "Autode hooldus ja ohutus"

06.10.2017
USALi foorum "Autode hooldus ja ohutus"
Teist aastat järjest korraldas assotsatsioon "Sõiduohutuse toetamine Leedus" koostöös AD grupiga, kes on üks ürituse sponsoritest, ainulaadse foorumi "Autode hooldus ja ohutus". Foorum leidis aset Leedus Grand Resort hotellis.

Üritusel osalesid 400 esindajat juhtivatest autoteeninduse ettevõtetest üle kogu Leedu, samuti 12 tuntud varuosade tootjat, kes olid oma tooteid esindamas.

 

Osalejad kuulasid esitlust suure tähelepanuga

 

Esimene pool foorumist oli pühendatud sponsorite toodete tutvustamisele. Tutvumise käigus oli osalejatel võimalus osa saada eripakkumistest, kingitustest ning võimalus tutvuda tootenäidistega.


ContiTechi esindaja Baltikumis- John Myohanen ütles, et antud foorum on suurepäraseks võimaluseks kohtuda oma klientidega, kuulda nende arvamusi ja osa saada nende ootustest. Taoline üritus pakub meile võimalust mõista paremini oma klientide probleeme.

 


Jarkko Lehtinen demonstreeris Gatesi tootmiseeliseid


Autoteeninduste  esindajatel oli võimalus kohtuda BOSCH Car Service´i esindajatega ning  saada rohkem teavet BOSCH Car toodete kohta nagu nt uusimate autode diagnostikaseadmed, akulaadijad ja esitulede testrid. Osalejad said proovida uusi lahendusi ja veenduda, et tulevikus oleks taoline  varustus üks nende autoteeninduse lahutamatutest osadest.

 

 

BOSCHi autoteeninduse esindaja Dangirutis Šapranauskas demonstreeris esitulede testrit


Foorumi korraldajad olid mõelnud ka ürituse meelelahutuslikumale poolele. Nii näiteks oli külastajatel võimalus katsetada erinevaid simulaatoreid. Üks nendest oli turvavöö simulaator, mis andis võimaluse kogeda, kui oluline on turvavööde kasutamine, tagamaks turvaline sõit. Peale simulaatori katsetamist olid osalejatel küll naeratused näol, kuid see pani neid ka mõtlema, millised katastroofilised tagajärjed võivad ilmnenda, kui  turvavööd ei kasutata nõuetekohaselt.

 

 

Turvavöö simulaator osutus ülimalt populaarseks


Eriti realistlik oli ralli simulaator, mis tekitas osalejates palju põnevust ning emotsioone. Simulaatoris olid ametlikult kasutusel olevad sportistmed; ülitäpselt liikub hüdraulika; otsejoont hoidev rooliseade; jadavahetusega käigukast ja pedaalid- kõik need seadmed jäjendavad jõu vastusurvet, mis vastavad tegelikkusele ning, mis võimaldavad kogeda tõelist autosporti.

 

 

Ralli simulaator ei jätnud kedagi külmaks


Foorumi teine pool oli pühendatud turuosalistele ning nende teadmistele. Kõnelejad ei olnud keskendunud mitte ainult ohutusele vaid ka teistele  asjakohastele teemadele.  Leedu  Transpordi- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindaja Vidmantas Pumputis tutvustas Leedu liiklusohutust ja kirjeldas, millised probleemid vajaksid tulevikus lahendamist. Suuri emotsioone  tekitas Nordea Bank´i Leedu peaökonomist Žygimantas Mauricas, kes üritas vastata provokatiivsele küsimusele: "Leedu  - kas heaolu riik või pahauskne riik?".  TGS Balticu advokaat ning partner Gytis Kaminskas tõmbas tähelepanu auto remonditeenuste  õiguslikele aspektidele. Leedu Transpordi- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Maanteeveo Inspektsiooni transpordi operatsioonide osakonna vanemnõunik Tomas Kolendo kõneles kaebustest, nende menetlustest  ning  praktikast. Peamiselt keskenduti suhetele autoteeninduste ning klientidele vahel ning toodi näiteid varasematest juhtumistest. T. Kolendo jagas  autoteeninduste  esindajatele juhtnööre, milliste asjaoludega tuleks arvestada, et mitte olla seadusega vastuolus. Kaks kõnelejat kõnelesid  telemaatika teemal, millest ei ole varem Leedus nii avalikult räägitud. "Sõiduohutuse  toetamine Leedus" minister  G. Garbinčius  ja T. Bučinskas – Robert Bochi müügijuht Balti riikides, ennustasid, et lähimas tulevikus on kõikides autodes nn "väike sõber ", kes  jälgib kõiki auto parameetreid ja võimaldab tsentraliseeritud kontrolli tehnilise kontrolli kehtivuse üle. Kõige olulisem küsimus ootab aga ikka veel vastust -  Kellel peaks olema juurdepääs sellistele andmetele?

 

 

Žygimantas Mauricas esitles Leedu makromajanduslikke näitajaid


Ta soovis osalejatele meelde tuletada, et eelmisel aastal korraldati  sama foorum teemal "Autoteeninduste mõju sõiduohutusele Leedus". Assotsatsiooni  "Sõiduohutuse toetamine Leedus"  eesmärgiks on kaasa aidata  liiklusohutuse  edendamisele Leedus; kujundada avalikku arvamust;  teha ettepanekuid õiguslike aluste loomiseks; aidata kaitsta keskkonda;  kasvatada assotsatsiooni liikmelisust ning arendada assotsatsiooni liikmete sotsiaalset tegevust.