Mitmeotstarbeline diislikütuse lisand

08.10.2013
Mitmeotstarbeline diislikütuse lisand
CASTROL TDA

Castrol TDA on mitmeotstarbeline diislikütuse lisand aastaringseks kasutamiseks vahekorras 1:1000. Lisand on mõeldud kasutamiseks kõigis turboülelaadimisega või ilma selleta, mis tahes konstruktsiooniga (s.h sissepritsesüsteemidega Common Rail ja Pumpe Duse) diiselmootoriga sõiduautodes, veoautodes ja bussides, traktorites ja statsionaarsetes diiselmootorites.

 

Detonatsioonikindlus (tsetaanarv) on näitaja, mis mõjutab diislikütuse süttimis- ja põlemisrežiimi mootori põlemiskambris ja selle tulemusena otseselt mootori töötamise sujuvust ja mürataset, võimsusnäitajaid ja suitsemist. Aastaajast sõltuvalt loetakse optimaalseks tsetaanarvu 40-50. Tsetaanarvu korrigeerimiseks kasutatakse kütuse tootmisel eritehnoloogiaid. Liiga kõrge või madal tsetaanarv mõjub diiselmootori tööle kahjulikult. Castrol TDA ei mõjuta tsetaanarvu.

 

Viskoossus ja  tihedus määravad kütuse aurustumise ja segu moodustamise mootoris. Erinevalt paljude konkurentide  kütuselisanditest ei mõjuta  üks kümnendik protsenti lisandit Castrol TDA oluliselt kütuse viskoosust ja tihedust. Nii jäävad tehases ette antud viskoossus- ja tihedusparameetrid muutumatuks. Kütusesüsteem töötab  tavapärasel ja kalkuleeritud  režiimil.

 

Madalatemperatuurilisi omadusi iseloomustavad sellised näitajad nagu hägustumistemperatuur, filtreerimise piirtemperatuur ja hangumistemperatuur. Suviste diislikütuste puhul ei ole need näitajad justkui nii aktuaalsed, kuna nõudmiste järgi reglementeeritakse suviste diislikütuste hangumistemperatuur tasemele mitte üle -10 С ja hägustumistemperatuur -5 С. Kuid ilmselt on igaüks, kes on talvel diiselmootoriga autot kasutanud, saanud veenduda, et suvise diislikütuse varusid müüakse sügava sügiseni, kui öine õhutemperatuur langeb miinuskraadidesse. Auto käivitamine muutub väga problemaatiliseks.Talviste diislikütuste hangumistemperatuur reglementeeritakse nõudmistega tasemele mitte üle -35 С ja hägustumistemperatuur -25 С, mis kokkuvõttes võimaldab sellist kütust kasutada keskvöötmes. Kütuselisand Castrol TDA on tugevate depressoorsete omadustega, s.t, kui seda on kütuses soovitataval määral, parandab see oluliselt selle madalatemperatuurilisi omadusi. Suvistesse diislikütustesse lisamisel  säilib säärase kütuse täielik filtreeruvus temperatuurini kuni  -20 С, osaline – kuni 30 С. Talvistele diislikütustele lisamisel on saavutatavad veelgi paremad tulemused. Kütuselisandi Castrol TDA kasutamise vajadus meie tingimustes külmal aastaajal on täielikult põhjendatud.

 

Diislikütuse keemiline stabiilsus – see on vastupidavus oksüdeerumisprotsessile. Kui auto täis paagiga pikaks ajaks seisma jätta, siis kütusepaagis olev kütus oksüdeerub ja paagi põhja koguneb mootori tööd negatiivselt mõjutav sade. Eriti kiiresti toimub oksüdeerumine mõnede kütuseseadmete valmistamisel kasutatavate metallide olemasolul. Just nende tõttu oksüdeerub kütus eriti kiiresti. Kütuselisand Castrol TDA on oksüdeerumisvastaste omadustega, stabiliseerib ja teeb võimalikuks selle pikaajalise säilitamise.

 

Diislikütuste korrosiooniaktiivsust iseloomustab neis väävliühendite olemasolu. Kütuselisand Castrol TDA on korrosiooni inhibiitor ja leevendab mõnevõrra väävliühendite kahjulikku mõju.

 

Hõõrdumisvastased omadused. Diislikütus on määrdematerjaliks kütuseseadmete liikuvatele osadele. Diislikütuste määrdeomadused on oluliselt väiksemad kui õlidel, kuna PAA kontsentratsioon ja viskoossus on märkimisväärselt väiksemad. Diislikütuste määrdeomaduste parandamiseks tuleb kasutada spetsiaalseid hõõrdumisvastaseid lisandeid. Kütuselisand Castrol TDA on üliheade hõõrdumisvastaste omadustega ja kompenseerib täielikult puudujäägi standardsete kütuste määrdeomadustes. Castrol TDA regulaarne kasutamine võimaldab märgatavalt pikendada kütusesüsteemi tööiga ja hoida kokku remondikuludelt.

 

Kütuselisandi Castrol TDA regulaarsel kasutamisel soovitatavas koguses moodustab kulu selle ostmisele 2% kütusele kuluvast rahast. Kütusesüsteemi remondile  kuluvad summad muutuvad siis juba teisejärgulisteks  ja sellele lisaks on Teil Castrol TDA kasutamisel suuremad šansid käivitada auto külmal aastaajal.

Vaadake ka: