Lambdaandurid

02.10.2018
Lambdaandurid
Meie tarnija ESEN SKV pakub laia valikut lambdaanduritele.

Alates 1980. aastate lõpust on enamik autotootjaid  kasutusele võtnud hapnikuanduri. Olgugi, et tegemist on pisemat sorti osaga, on hapnikuandur tuntud ka teiste nimetuste poolest nagu O2 sensor või rohkem sõnakasutust leidnud lambdaandur. Katalüütiliste heitgaasidega autode tootmisega alustamine tõi kaasa vajaduse ka lambdaanduri järele. Standardsete katalüsaatorite korral tuleb tagada põlemiskambrisse vajalik optimaalne õhu ja kütuse segu. Vastasel korral on katalüsaatori võime kahjulike lisandite oksüdeerimiseks ebapiisav ja lühike. Õhu ja kütuse suhe peab olema vastavalt 14,7: 1, et see tagaks segu maksimaalse põlemise. Lambdaandur on kujundatud selleks, et aidata mootori juhtimissüsteemil (ECU) seda suhet säilitada. Sõltuvalt gaasi hapnikusisaldusest, saadab andur vastava pinge ja ECU reguleerib segu koostist, muutes silindritele suunatud kütusekogust.

 

 

Hetkel on turul saadaval erinevat tüüpi lambdaandureid:

 

Universal – Sobib suurele hulgale erinevatele automudelitele. Selleks, et valida õige lambdaandur, on vajalik teada, kas antud lambdaandur tarkvaraliselt toetab teatud autot; eelmise anduri kontaktide arvu; juhtme pikkust ning teisi parameetreid, mis tagavad juhtme pikema kasutusea ning ei võimalda vale kaabli paigaldamist. Lambdaandurit on soovitatav vahetada iga 160 ooo km tagant.

 

Direct Fit – Sobib vaid teatud automudelitele ning mootoritele. Valitakse, lähtudes autotootjast ja mootori andmetest. Antud andur on kohandatud vastavalt kõikidele parameetritele ning pärast vana anduri eemaldamist  on võimalik ühendada uus andur originaalühendusega, mis on juba anduril olemas.

 

Universaalsed lambdaandurid on endiselt ülimalt populaarsed. Seda vanade harjumuste ning valede arusaamade tõttu, mille kohaselt on Direct Fit  andurid kallimad kui universaalsed andurid. Seepärast tutvustamegi Teile lihtsat ning aja- ja raha kokkuhoidvat toodet, milleks on ESEN SKV Direct Fit. Meie tarnija ESEN SKV pakub laia tootevalikut Direct Fit lambdaandureid tarbijate hulgas enim kasutusel olevatele sõiduautodele.

 

Direct Fit lambdaanduri TOP:

Lambdaanduri kood:

Autotootjate grupid:

09SKV038

VAG grupi sõidukid

09SKV045

VAG grupi sõidukid

09SKV035

Prantsuse grupi sõidukid

09SKV073

Opeli grupi sõidukid

09SKV048

FORDi mootoriga sõidukid

09SKV029

VAG grupi sõidukid

09SKV056

Nissani grupisõidukid

09SKV001

MAZDA/NISSANi grupi sõidukid

09SKV057

BMW grupi sõidukid